Yra du panašiai skambantys žodžiai – pavedimas ir pervedimas. Kalbant apie pinigus jie dažnai vartojami sinonimiškai. Ir pats kartais sugaunu save sakydamas „padariau tau pavedimą“. Bet iš tiesų skirtumas yra rimtas ir svarbus.

Pavedimas reiškia iš esmės tą patį, kaip paliepimas ar prašymas. Kitaip tariant, pavesdamas liepiu kažkam padaryti tam tikrą veiksmą. Ir tas veiksmas gali būti iš esmės bet koks: pirkimas, pardavimas, mokėjimas ar spyris pasturgalin.

Gi pervedimas, kai kalbame apie mokėjimus, jau yra konkretus dalykas. Pinigai, buvę vienur, pervedami kitur, kitaip tariant, atliekamas mokėjimas.

Va citata iš vienos lizingo bendrovės tinklalapio:

Taip, pavedimą galima padaryti iš bet kurio banko internetinės bankininkystės programos. Kaip “Pavedimo gavėją“ nurodykite save ir pinigus perveskite į savo pirkimo išsimokėtinai kortelės sąskaitą – sąskaitos numeris nurodytas sąskaitos atmintinėje ir pasirašytoje kortelės sutartyje.

Pastraipos autorius, kaip ir aš dažnai, reikalus supainiojo. Taip, pavedimą padaryti galima iš programos. Galima liepti bankui kažką padaryti. Todėl bankas ir yra pavedimo gavėjas. Tuo tarpu pinigų gavėjas – tai jau kitas asmuo. Todėl save reiktų nurodyti kaip mokėjimo gavėją, lėšų gavėją ar pan.

Dar pavyzdys iš dienraščio:

<…>Pirkėjas sakė, kad turiu jam atsiųsti siuntos išsiuntimo kodą. Kitaip, pasak jo, bankas, saugumo sumetimais, negali padaryti pavedimo į mūsų sąskaitą, o jis, neva, negali pavedimo atšaukti“, – dėstė vilnietis.

Į sąskaitą galima pervesti pinigų, galima sumokėti, bet padaryti pavedimo – niekaip.

Trumpai tariant: pavedimas = paliepimas; pervedimas = pinigų perdavimo operacija (paprastai atliekama gavus pavedimą, t. y. paliepus).

Reklama